Vianočná rybacia kapustnica

Prichádza čas Vianoc a k štedrovečernému stolu tradične patrí aj tanier plný dobrej kapustnice, ktorá nás vráti myšlienkami naspäť do nášho detstva, aspoň mňa určite :-). Preto by som sa s vami rada podelila o náš rodinný recept na netradičnú vianočnú polievku – Hornooravskú rybaciu kapustnicu.

 

Potrebujeme: 

- 1 vyúdená ryba (najlepšie pstruh – vypitvaný, vyúdený dymom v udiarni)

- hrsť sušených húb

- 1 l šťavy z kyslej kapusty 

- hrsť kyslej kapusty

- 1 stredne veľká cibuľa

- 1 lyžica živočíšneho (kravského) masla

- hladká múka (cca 2 polievkové lyžice kopcovito)

- bobkové listy (cca 3 ks)

- celé čierne korenie (cca 8 ks)

- 1 lyžička mletej červenej papriky

- soľ, cukor, mleté čierne korenie na dochutenie

 

Postup: 

Vyúdenú rybu vyvaríme v 1 litri vody spolu s bobkovými listami, celým čiernym korením a sušenými hubami, ktoré sme si predtým namočili do vody aspoň na 1 hodinu. Varíme približne ½ hodiny, nie viac, aby nám vývar nezhorkol. Vývar precedíme a odložíme bokom. Na masle speníme na jemno nakrájanú cibuľku, osmažíme ju do sklovita, posypeme hladkou múkou, pridáme mletú červenú papriku a zalejeme približne 2 dcl studenej vody. K takto pripravenej zápražke pridáme 1 l šťavy z kyslej kapusty a za hrsť samotnej kyslej kapusty, plus pridáme vývar z ryby a vyvarené huby. Osolíme a taktiež ochutíme cukrom a čiernym korením, kto má ako rád. Varíme približne 10 minút. Podávame so zemiakovou kašou pripravenou z uvarených zemiakov, mlieka a upraženej cibuľky na masle.

 

V našej rodine používame červenú kyslú kapustu, t. j. pri tlačení pridávame aj cviklu, takto sa aj kapustnica, nielen vďaka červenej paprike, zafarbí na krásnu červenú farbu. Teta zvykne vyvariť aj pár strúčikov cesnaku a na záver pridáva aj zátrepku pripravenú z vody, hladkej múky a kyslej smotany.

 

Prajem dobrú chuť! :-)

Lucia Kršková