Začiatkom nového roka zvykneme vždy bilancovať, ale taktiež dávať si predsavzatia do budúcnosti. Čo je pre nás dobré a ako sa správať, aby sme to dobro dosiahli? 

Decembrové číslo Miriam sa venuje téme zmyslu života. Prečítate si o nachádzaní zmyslu v rôznych životných okolnostiach, o šťastí a jeho rôznych (aj klamlivých) podobách, ale najmä o Darcovi, ktorý dáva pravé naplnenie a prijatie.

 

Rubrika „Z môjho života“ tentokrát vypovedá o náročných životných situáciách, no napriek tomu je plná nádeje a optimizmu.

 

V podobnom duchu sa nesie aj rozhovor s kapucínom Tomášom Koncom.

 

Deti i rodičov poteší rozhovor so „Spievankou“ – Máriou Podhradskou, ktorá spolu s Richardom Čanakym nahrala najnovšie DVD Spievankovo 4, tentokrát s anglickými pesničkami.

 

Z ponuky článkov Vás určite osloví aj „Manželstvo v kríze“, „Dieťa v kostole“, ale aj tie z rubrík pre krásu, zdravie či rady do domácnosti.

 

Pokiaľ vo vianočnom čase zvyknete obdarovávať aj iných, než len rodinu a priateľov, prečítajte si v rubrike „Chceš pomôcť“ o kamarátoch z Drahuškova.

 

A keď sme už v tom zimnom období, určite nie je nič príjemnejšie, ako zaliezť si so šálkou voňavého čajíka a naším časopisom v ruke niekam do tepla a nerušene si ho prečítať od prvej strany po poslednú.

 

Prajeme Vám krásne sviatky a zmysluplné prežitie roku 2014!

Úvodník

   V tomto čísle sa nám budú zvláštne prepletať nasledujúce pojmy: zmysel života, naplnenie, šťastie. A aby toho nebolo málo, objavia sa aj ďalšie: zdravie, rodina, kariéra, úspech, bohatstvo, utrpenie, staroba.

   Najprv sa mi niektoré z nich zdali na míle vzdialené. Naša spoločnosť, aj my sami, máme predsa jasne zadefinované, s ktorými prívlastkami sa majú slová „šťastie“ a „zmysel života“ spájať. Veď si ich všetky poctivo vypisujeme do našich novoročných želaní a narodeninových gratulácií.

   Myslíme si, že vieme určiť, kedy má (náš) život zmysel. Vieme tiež, čo nás robí šťastnými a čo naopak nešťastnými.

   Lenže každý z nás sa už určite ocitol v situácii, ktorá naše uvažovanie prevrátila úplne naruby. Možno sa do takejto situácie dostanete aj pri niektorom článku našej témy. A to bude práve fajn.

   Pekné čítanie!

 

Zdenka