Štrúdľa ako od babičky

Napadané jabĺčka, ktoré treba čím skôr spotrebovať, sa asi nájdu v každej domácnosti. Aj u nás sa občas objavia a vtedy nastáva chvíľa pre urýchlenú spotrebu. Ak to zasurova nezvládame, môžeme si dopomôcť. A spojíme si dve príjemné veci – mňamku do bruška a objatie babky a starej mamy. Keďže obe naše babičky bývajú od nás ďaleko, deťom niekedy okrem ich náruče chýbajú aj ich dobrotky. Preto si radi pečieme „štrúdľu ako od babičky“. Naša päťročná Dorotka sa vždy ponúkne, že nastrúha jabĺčka, tak príprava netrvá až tak dlho... Recept máme trochu vylepšený – o celozrnnú múku, samozrejme :-).

 

Na cesto potrebujeme:

- 250 g celozrnnej špaldovej múky – jemne mletej,

- trochu soli,

- 1 polievkovú lyžicu octu,

- 2 polievkové lyžice slnečnicového oleja,

- 100 ml vlažnej vody,

- 1 káv. lyžičku medu (ten nemusí byť).

 

Na plnku budeme potrebovať:

- asi kilo jabĺk – nakrájaných alebo nastrúhaných,

- mletý mak, mleté orechy alebo kokos (čo má kto rád; schválne nepíšem koľko, nech sa nikto necíti obmedzovaný, u nás sa maku sype naozaj veľa! :-) ),

- trstinový cukor, agávový sirup alebo med,

- slnečnicový olej.

 

Vypracujeme polotuhé cesto, rozdelíme na 4 časti, každú vyvaľkáme na plát dĺžky plechu, posypeme makom (orechami, kokosom...), jablkami, cukrom a nalejeme trochu oleja po celej dĺžke (asi 1 PL), zrolujeme, vložíme na plech vymazaný olejom (alebo vyložený papierom na pečenie).

 

A na záver mám pre vás „zlepšovák“. Minule som si zle zapamätala, či je recept daný rovno na 4 kusy štrúdle alebo len na jeden a zamiesila som štvornásobnú dávku. Keď som to zistila, bolo mi ľúto cesto vyhadzovať (to sa s jedlom predsa nerobí!). Na pečenie 16 kusov štrúdle som nemala chuť ani čas, skúsila som teda cesto zamraziť. A funguje to! Tak pokiaľ máte štrúdľu radi a neznášate to váženie, miešanie..., skúste si zamiesiť väčšie množstvo cesta a časť dať zamraziť. Chutí rovnako skvele!

Andrea Dovalová