Kozmetika na každý deň – rýchle líčenie

   Začnem od seba. Neraz som sa prichytila, ako sa porovnávam s inými ženami. Najviac ma vždy trápila moja pleť. Mala som s ňou veľké problémy. Ďakujem Bohu za výborných doktorov, ktorí ma z toho dostali. Postava sa dá zmeniť upravením stravy a cvičením, ale pleť? Neviete si predstaviť ten pocit, keď idete v autobuse a počujete, ako vás niekto nahlas ohovára alebo sa vysmieva z vašej tváre. Nechcelo sa mi ani chodiť do školy, aby som to zas a znova nemusela počúvať.

   Popri školách, ktoré som vyštudovala, som si spravila nadstavbové štúdium s maturitou v odbore KOZMETIČKA A VIZÁŽISTKA. Dnes si už hovorím, že Boh presne vedel, ako využiť toto „ťažké bremeno“. Možno kvôli nemu teraz môžem pomáhať iným.

 

   Nezabúdajme na to, že to najkrajšie na nás je naša duša a to, akým sme človekom. Ale každá žena chce aj navonok vyzerať pekne, a ja vám dám pár tipov, ako na to. V tomto a nasledujúcich číslach Miriam vám poradím pri výbere vhodného účesu, i ako sa líčiť vzhľadom k farbe vašich vlasov a vyberieme správne očné tiene podľa farby očí a ich tvaru. Na úvod ponúkam rýchle každodenné líčenie tváre a očí, ako aj niekoľko trikov na korekciu nepravidelnosti vašich pier:

 

5-MINÚTOVÉ LÍČENIE

 

1. krok: KOREKTOROM zare-tušovať nedokonalosti pleti (kruhy pod očami, vyrážky, fľaky) a PREPUDROVAŤ tvár

2. krok: naniesť JEDNOFAREBNÝ TIEŇ na horné viečko a urobiť tenkú LINKU popod oko na spodné viečko, prípadne aj na horné

3. krok: na riasy naniesť čiernu alebo tmavohnedú MASKARU

4. krok: na lícne kosti naniesť LÍCENKU dostratena

5. krok: LESK na pery

 

Ešte rýchlejšie to bude, ak si dáte riasy a obočie NAPUSTIŤ u kozmetičky farbou.

 

KOREKCIA A LÍČENIE PIER

 

ÚZKE PERY:

KONTÚRKA: pery obkreslite po vonkajšej prirodzenej línii a vyplňte RÚŽOM

FARBA RÚŽU: lesklé, svetlé farby

LESK NA PERY: svetlé, žiarivé a trblietavé odtiene

 

MÄSITÉ PERY:

KONTÚRKA: pery obkreslite po vnútornej prirodzenej línii a vyplňte RÚŽOM

FARBA RÚŽU: matné rúže bez lesku

 

NEPRAVIDELNÉ PERY = jedna pera je VÄČŠIA či MENŠIA ako druhá

 

KONTÚRKA: podľa potreby nakreslite po vnútornej alebo vonkajšej línii (nepravidelnosť zmenšíte alebo zväčšíte). Odtieň ceruzky použite svetlejší, a keď pery vykreslíte do požadovaného tvaru, linku zvýraznite farbou rúžu. Aby nebola neprirodzene ostrá, trochu ju rozmažte smerom do vnútra pier.

 

ZVÄČŠENIE: linku nakreslite milimeter nad vašou prirodzenou líniou pier

 

ZMENŠENIE: linku nakreslite o niečo nižšie ako sú vaše pery, pery vyplňte jemnou vrstvou ceruzky ešte pred nanesením rúžu

 

FARBA RÚŽU: zlaďte s KONTÚRKOU

Alžbeta Tešediková