Generačné nátierky

Aj v lete treba jesť, len sa nám možno žiada čosi iné než v zimných mesiacoch. Čosi studené, čosi rýchle, aby sme netrávili príliš veľa času v kuchyni, ale radšej vonku. Tam, do záhrady či na terasu, si aj môžeme vyniesť chlebík s nátierkou.

 

Nátierka starej mamy

Kvasnicová

 

Pre 4-5-člennú rodinu potrebujeme: 4 kocky čerstvých kvasníc, 1 vajce, štipku soli, polovicu cibule, trošku oleja, ca. pol deci mlieka, trochu strúhanky

 

Postup: Na panvici rozohrejeme olej, opražíme cibuľu, roztopíme kvasnice, pridáme mlieko, osolené surové vajce, po jeho stuhnutí zahustíme strúhankou. Podávame teplé alebo studené na chlebe.

(Pri bezlepkovej verzii môžeme vynechať strúhanku a na zahustenie použijeme viac vajec.)

 

Nátierka mamy

Syrovo-cesnaková

 

Suroviny: 1 majolku, 1 kyslú smotanu (rovnaké množstvo ako majolka), 1 kocku (200 g) Eidamu, príp.iného tvrdého syra, 3-4 strúčiky cesnaku, soľ

 

Postup: celý syr nastrúhame najemno do majolky so smotanou a pridáme roztlačený cesnak. Chvíľu necháme odstáť.

Podávame s rožkami alebo chlebom.

 

Nátierka dcéry

Avokádová

 

Zrelé avokádo (sezóna je od mája do augusta) je mäkké ako maslo s jemnou orieškovou príchuťou a dobre oddeliteľnou šupkou. Ak kúpite tvrdšie, nechajte ho doma 2-3 dni postáť v tmavom papierovom vrecku pri izbovej teplote. (Neriskujte, že si pokazíte chuť – nezrelé avokádo je totiž veľmi horké). Vyberte kôstku, roztlačte vidličkou a primiešajte kúsok masla, tavený syr, natvrdo uvarené vajíčko, najemno nakrájanú cibuľku alebo cesnak, soľ a korenie podľa chuti. Kto si chce pripraviť menej tučnú verziu, môže vynechať žĺtok i maslo a použiť nízkokalorický syr.

Zozbierala redakcia