Náš dnešný typ: krabica – nemocnica

   Moje deti sa naozaj veľmi pekne hrajú s hračkami, dávajú si pozor, aby si ich nezničili, ale povedzme si otvorene, dnešné hračky občas nevydržia ani pekné hranie... Stávalo sa, že kde-tu odletelo autíčku koliesko, bábike ručička, niečo prestalo svietiť alebo hrať. Keďže náš ocko je v očiach detí „zázračný opravár“, všetko mu nechávali na konferenčnom stolíku v obývačke, aby to opravil, keď príde domov. Ocko sa ale nie vždy stíhal venovať pokazeným hračkám, a tak ležali niekedy aj týždeň v obývačke na stole.

   V snahe udržať poriadok pre prípadné návštevy, ktoré u nás boli časté – a zároveň nezraniť city mojich detí, vymyslela som pre hračky nemocnicu: krabicu od topánok som namaľovala akrylovou farbou a ozdobila obrázkami zo servítok. Vyzerala pekne v poličke pod konferenčným stolíkom, a zároveň deti pochopili, keď ich ocko nestihol opraviť hneď z večera do rána – v nemocnici to predsa nejde vždy tak rýchlo!

   Po čase som ku krabici-nemocnici pridala ešte jednu, do ktorej som počas týždňa hádzala synove nohavice, pretože každý deň na jedných zodral kolená, pyžamá, na ktorých odleteli gombíky, vetrovky s pokazeným zipsom a rôzne iné kusy oblečenia, ktoré bolo treba opraviť, a ja som na to hneď nemala čas. Cez víkend, keď bolo času trošku viac, som si prehliadla obsah krabice a to najnutnejšie som opäť vrátila do života.

Beata Michelčíková