Miriam je cool! Odporucam. Rad si ju vzdy precitam, napriek tomu, ze nie som priamou cielovou skupinou a citim sa s mojim "muzstvom" plne vysporiadany :-)

Jano Mihalik

Reakcia na č.17

Veľmi jasne a triezvo ste opísali pasivitu našich kresťanov v obraňovaní morálky a spravodlivosti v spoločnosti. Váš časopis čítajú väčšinou ženy a tiež si myslím, že tie sa menej starajú o veci v spoločnosti, lebo chcú vytvárať pokoj a teplo rodinného krbu. Dúfam však, že Vaše myšlienky ich vyburcujú, aby zobudili svojich manželov, aby sa prebrali zo „zimného spánku“ z ktorého môže prísť ťažké vytriezvenie.
Ešte stále nie je až tak neskoro, veď existujú nejaké kresťanské médiá, ktoré reagujú na udalosti doby, len sami si ich málo podporujeme. Ja sa momentálne snažím povzbudzovať druhých k tomu, aby si v svojich obciach vyžadovali zaviesť TV Lux, aby bol náš hlas viac počuť. Dobrým príkladom toho, že naše angažovanie vo veciach verejných má zmysel, je aj pozastavenie Národného programu sexuálneho zdravia, hoci sa priznám, že keď sme o tom diskutovali na pôde Ministerstva, som veľkú nádej nemal.
Nevidím inú cestu ako je osveta našich ľudí a burcovanie článkami ako sú vo Vašom poslednom čísle. Nech Vás Pán žehná.

František Bašo

Najprv sa nám narodilo dievčatko. O dva roky na to chlapček. Keď som čakala tretie dieťa, nevedela som, čo ešte očakávať. Bolo to, akoby sme už mali všetko...
Až keď sa narodila naša najmladšia, stala sa naša rodina kompletná. Tretie dieťa prinieslo do našej rodiny viac spolupráce, harmónie, života a aj nový rozmer novej osobnosti. Prvá dcéra je typ princeznej, druhá víly. Každá vládne svojimi zbraňami a darmi. Malá víla nás obohatila malými  i veľkými zázrakmi. Vnútri viacdetných rodín vedia to, čo zvonka možno len tušiť – aké vzácne dary donieslo každé dieťa z obláčka sem na zem.

Vaša čitateľka

Žena

Kto pochopí ženskú dušu? Či nie sme tými, ktorých prítomnosť zobudila Zem? Korunou stvorenia, vzácnou ozdobou.
Navonok silná, vo svojej podstate krehká ako najjemnejší krišťáľ. Jemná ako jarný vánok pofukujúci sem a tam, nepredvídateľná ako jarná búrka.
Kto otvorí brány jej skrytých komnát? Či nie tí, ktorým kľúč odovzdáme? Samy pre seba sme záhadou, ani Sherlock Holmes by ju nerozlúšťil. V očiach sa nám lesknú slzy tak často, ako v srdci horí energický oheň.
Kto sa spýta, na kom žene záleží? Žena pozná svojich milovaných a chráni ich celou bytosťou. Jej srdce znesie veľa útrap, bolesti a sklamaní. Keď si myslí, že je na dne síl, znova sa v nej prebúdzajú nové. Vernosťou sa jej vyrovná len tučniak, čo prežije celý život s jedinou láskou svojho života.
Kto odhalí jej tajný svet? Je plný zázrakov a možností nevídaných. Vysnívaný svet nosíme ako najdrahšiu kabelku, vždy so sebou. A keď sa život zdá ponurý a chladný, načrieme do nej.
Plná túžob a sklamaná zároveň, plná protikladov. Hádankou pre mužské pokolenie už  po stáročia.
Kto vie popísať jej podstatu? Veď Adam musel tvrdo spať, kým bola Eva hotová.
Každučký detail, kažá krivka stvorená s veľkou presnosťou. Vytvorený „model“ sa stal korunou stvorenia.
V žene Boh ukázal svoju zraniteľnú a žiarlivú lásku...

Jana Koritáková