Oslňme úsmevom!

   „Každá žena môže byť krásna – stačí, že sa usmeje!“ tvrdila moja stará mama. Tvár rozžiarená úsmevom je naozaj krajšia a pôsobí príjemnejšie ako namosúrená a skrivená rôznymi grimasami. Predpokladom pre oslnivý úsmev sú však zdravé biele zuby. Ako ich dosiahnuť?

 

   Existujú rôzne chemické prípravky a zubné pasty s bieliacim efektom, prípadne vám zuby vybieli váš zubný lekár alebo špecialista na ústnu hygienu. Ak však chcete ušetriť čas a peniaze, môžete skúsiť niektorý z nasledujúcich tipov:

 

Chrumkavé ovocie a zelenina

   Mechanickým odstraňovaním zubného povlaku pomáha naše zuby bieliť mrkva, kaleráb, karfiol, brokolica, jablká a iné druhy chrumkavého ovocia a zeleniny. Okrem tohto účinku majú aj pozitívny dopad na našu hmotnosť – preto by sme si ich mali dopriať čo najčastejšie.

 

Jahody

   Kyselina obsiahnutá v jahodách obsahuje prírodné bielidlo a drobné zrniečka jahôd pôsobia ako obrusovadlo, čím sa efekt bielenia zdvojnásobuje.

   Ešte účinnejšie ako jedením jahôd si zuby vybielite tak, že jahody roztlačíte na kašu a zuby si ňou potriete. Po chvíľke pôsobenia si ústa vypláchnite čistou vodou.

 

Sóda bikarbóna 

   O jej zázračných bieliacich účinkoch sme v našom časopise už písali. Platí to aj na zuby – stačí si do sódy namočiť zubnú kefku a niekoľkokrát ňou jemne prejsť po zuboch. Malé čiastočky sódy obrusujú a leštia povrch zubov a chemická reakcia medzi sódou a vodou spôsobí zjemnenie škvŕn. Nesmieme to však preháňať, stačí 1x do mesiaca, pretože sóda môže častým používaním naše zuby oslabiť.

 

Šupka z citrusov

   Citrón alebo pomaranč dôkladne poumývame, prípadne aj zbavíme vonkajšej, farebnej časti šupky. Vnútornou, bielou časťou šupky si niekoľkokrát potrieme zuby a vypláchneme vodou.

 

Zubná kefka a pasta

   Bielenie zubov nenahrádza ich pravidelné čistenie. Samozrejme ďalej pokračujte v bežnom čistení zubov aspoň 2x denne – nie však bezprostredne po bielení, pretože vtedy je sklovina oslabená a zuby by ste si mohli poškodiť. 

   Môžete použiť pastu s bieliacim účinkom, avšak dôležitejšie sú enzýmy a fluór, ktoré udržia vaše zuby nielen krásne biele, ale hlavne zdravé.

   Dbajte tiež o hygienu a správne skladovanie vašej zubnej kefky – vo vertikálnej polohe, v držiaku alebo pohári, so štetinkami hore. Vždy musí mať možnosť dôkladne vyschnúť medzi jednotlivými čisteniami, aby sa v nej nemnožili baktérie. Občas môžete kefku vydezinfikovať ponorením do ústnej vody na niekoľko minút – najmä keď ste chorí  a raz za tri mesiace starú rozstrapkanú kefku vymeniť za novú.

 

Takže – úsmev, prosím! :-)

Beata Michelčíková