Detská izba

   Som maminou dvoch malých huncútov, z ktorých máme s manželom obrovskú radosť. Keďže majú energie za nás dvoch aj viac, dajú nám občas, ako sa hovorí, riadne zabrať. Pokoj a oddych nachádzam pri čítaní vášho časopisu, ktorého rubriky ma vždy veľmi zaujmú. Rada by som aj ja prispela niečím, tentoraz nápadom, ako jednoducho a pritom zaujímavo spestriť prostredie detskej izby.
   Náš prvorodený syn spával do dvoch rokov spoločne s nami na „letisku“. Keď som znovu otehotnela, rozhodli sme sa s manželom, že mu urobíme jeho vlastnú izbičku – z miestnosti, ktorá predtým slúžila ako menšie skladisko všeličoho možného.
   Nemusela som ani dlho premýšľať, čo by ho tak upútalo a rozveselilo. Keďže mal od malička rád vláčiky a lokomotívy, rozhodla som sa ušiť mu jeden taký vláčik z filcu a zavesiť ho na stenu.
   K jeho obľúbeným rozprávkovým postavičkám už vtedy patrili Krtko, psík Spot z anglického kresleného seriálu a opica Alica, ktorých som podľa obrázka v knižke vystrihla z farebných papierov, dofarbila a oblepila lepiacou páskou z obidvoch strán (obrázky je možné aj zalaminovať). Nad posteľou máme malý výklenok, do ktorého som z tmavomodrej, čiastočne priesvitnej látky vystrihla nočnú oblohu. Na ňu som pripevnila špeciálnou hmotou (Blue Tac) mesiac a hviezdy zo žltého vlnitého papiera. Aby obloha skutočne „svietila“ aj v noci, prilepila som na ňu niekoľko fosforeskujúcich hviezdičiek.
   Na druhú stenu som vystrihla z látok a papiera dennú oblohu, pridala zvieratká a pripináčikmi upevnila filcový vláčik. Pri jeho zhotovení mi ako predloha poslúžila nálepka v tvare vláčika, ktorú sme už mali na okne. Pre inšpiráciu možno použiť aj obrázky z knižiek, maľovaniek a podobne.
Vláčik je vyplnený vlizelínom. Kolesá sú pripevnené k vozňom pinetkami, a tak sú ľahko odnímateľné, dajú sa neskôr vymeniť. Okná sú urobené ako vrecká, takže svoje miesto si tam môžu nájsť rôzne drobné predmety.
   Synovi sa izbička hneď zapáčila a vôbec nemal problém opustiť naše „letisko“, bez slzičiek a plaču začal spávať v spoločnosti svojich obľúbených zvieratiek a vláčika. Teraz, keď je o niečo starší a má aj mladšieho bračeka, radi sa tam hrávajú a vymýšľajú svoje malé huncútstva.

Simona Hudecová