Naše telo a naše vnútro tvoria jednu bytosť a teda o obe časti sa musíme starať naplno. Telo odráža naše vnútro. Skutočne hlboko duchovne žijúci ľudia to majú akoby vpísané v črtách svojej tváre či v dotyku ruky. Rovnako ako ľudia žijúci iba pre telo sa nám márne snažia nahovárať, ako sú spokojní a šťastní, keď ich nadmerne zaťažené kĺby či EKG tvrdia opak. A ani kozmetika nie je všemocná.
   Dôležité je vždy hľadať a nachádzať tú správnu rovnováhu, aby bol aj vlk sýty, aj ovca celá. Chceme spolu s vami hľadať odpovede na otázky, prečo je dobré cvičiť a ako s pohybovou aktivitou začať.
   V téme budeme hľadať motiváciu, prečo sa hýbať a aj správnu mieru v starostlivosti o svoje telo. Rovnako tu nájdete aj zopár podnetov a rád Richarda Čanakyho, ako s pohybom začať nielen samé u seba, ale aj u detí. O pozitívnych psychických dôsledkoch pravidelného cvičenia nám povedala niečo psychologička Monika Ginzeriová. Ak vám ešte nie je úplne jasný význam slova wellness, malý prieskum za vás urobila Andie Zaťková. Taktiež tu nájdete zaujímavé zamyslenie nad príčinami nekonečného odkladania toho, čo rozumom síce uznávame za správne, ale akosi nie a nie začať podľa toho aj konať.
   Nenechajte si ujsť rozhovor s tanečníčkou z divadla ATak Luciou Števkovou, ktorá si aj vďaka pohybu udržiava psychickú rovnováhu. Prípadne sa začítajte do zoznamu varovných signálov pri výbere celoživotného partnera v rubrike Partnerstvo.
   K zamysleniu vás určite podnieti článok Jozefa Kováčika na tému média ako také alebo rozhovor s ďalšou zaujímavou ženou z nášho okolia Luciou Královičovou, známou medzi deťmi najmä ako Gombička z obrazovky STV.
   A to ešte ani zďaleka nie je všetko. Presvedčíte sa sami pri čítaní júnového čísla Miriam.

Úvodník

   V úzkom kruhu žien, mojich dobrých priateliek, padla otázka. „Úprimne, ktorá ste so sebou spokojná?“ Bola to otázka smerovaná na to, ako vyzeráme, na telesnú krásu. Zo siedmich rúk patriacich pekným sympatickým a šikovným ženám sa zodvihli iba dve. Tento mikroprieskum vyvolal vo mne mnohé otázky. Prečo sme my bežné ženy väčšinou nespokojné s tým, ako vyzeráme? Silné nohy, široké ramená, krivý nos, úzke pery... nekonečný zoznam nedostatkov. Akoby nám nemal kto potvrdiť našu hodnotu a povedať nám, že nás miluje také, aké sme. Akosi ťažko sa nám darí zbaviť sa zlozvykov a venovať sa starostlivosti o svoje telo. Alebo sme emocionálne nevyrovnané, nespokojné vo svojom vnútri a to sa prenáša aj na náš vzhľad?

 

   Naše telo a vnútro tvoria jednu bytosť a obidvom častiam sa musíme venovať naplno. Telo odráža naše vnútro. Skutočne hlboko duchovne žijúci ľudia to majú akoby vpísané v črtách svojej tváre či v dotyku ruky. Rovnako ako ľudia žijúci iba pre telo sa nám márne snažia nahovárať, akí sú spokojní a šťastní, keď ich nadmerne zaťažené kĺby či EKG tvrdia opak. A ani kozmetika nie je všemocná.
   Dôležité je hľadať a nachádzať správnu rovnováhu. Chceme spolu s vami hľadať odpovede na otázky, prečo je dobré cvičiť, hýbať sa, ale aj relaxovať, a ako s pohybovou aktivitou začať.

 

Marcela