Neúspech ako šanca. Je to vôbec možné? Čo nám hovoria vlastné skúsenosti a skúsenosti iných?
Nad týmto sa zamysleli aj tvorcovia prvého tohtoročného vydania Miriam – časopisu pre ženy.  

Marcová Miriam je plná osobných výpovedí o bojoch, spojených s rozvodom, s hľadaním pozitívneho vzťahu k sebe, o bojoch vo vlastnej mysli, o bojoch s pokušením, hriechom, ale i o nájední svetla a nádeje – a to práve uprostred ťažkých chvíľ.

Čakajú na vás články ako:
 SLOBODNÉ MAMIČKY (str. 18),
 praktické rady, ako zvládať všedný deň, ak vediete ŽIVOT PO ROZVODE (str. 26-27),
ŤAŽKÝ PRÍBEH muža, ktorý volá po prijatí a pochopení najmä u kresťanov, keďže ho opustila žena, ktorú miloval (str. 38-39),
MARINKO – rozprávanie o bolestných zážitkoch v materstve (str. 28-30),
POCITY NEHODNOSTI a SOM  NA VINE JA?, v istom období pravidelne prenasledujúce hádam každú ženu (str. 19),
ale aj BUDÚCNOSŤ A NÁDEJ, ktoré nám ponúka náš chápajúci a dobrý Boh – ako cestu von z bolesti smerom k radosti a životu naplnenému zmyslom a krásou. (14-15)

S bojmi je niekedy spojené aj naše stravovanie, ktoré nás buď fyzicky preťažuje, alebo lieči a odľahčuje. Aby sme boli zdravší a pevnejší vo vôli, marcovým číslom začíname sériu odborných článkov so ženou z praxe, ktorá na sebe dokázala, že to ide. Začíname tipom a receptom pre zdravé raňajky a desiatu. (str. 52-53)

A na blížiacu sa Veľkú noc si môžete s nami centrofixkami vymaľovať vajíčka. (str.54)

Dočítania v júni.

Úvodník

   Šanca znie rozhodne pozitívnejšie než neúspech, však? Po šanciach túžime, neúspechom sa chceme vyhnúť. Ale môžu sa vyskytnúť obe naraz, v spojení? Môže sa niekedy stať neúspech šancou? Našťastie, áno. Ak si ho priznáme, necháme odznieť a postavíme sa k nemu tvárou, nie chrbtom. A najlepšie s Bohom a s dobrými priateľmi po boku. Podľa mňa každá situácia môže viesť k nešťastiu i k progresu. Záleží na postoji. Na sile a odvahe, či dokážeme zaujať ten správny postoj. A ak nie hneď, možno na ďalší deň, o rok... Príde nová šanca.      

    V našom živote nemusí ísť len o osudový plán A. Je tu i B, C... Je tu tvorivý Boh, ktorý, samozrejme, neschvaľuje úplne všetko v zmysle robme si, čo len chceme, ale podáva silnú ruku a vedie do bezpečia po každom stroskotaní. Rozpadnuté manželstvo, nevydarená výchova dieťaťa, strata práce, ťažká choroba, potrhané sny a plány, zrada v priateľstve patria medzi naše najväčšie bolesti. Ale pred nami je vždy jedno dobro, a to možnosť slobodného výberu. Vždy si smieme sami vybrať, či sa tým negatívnym necháme zničiť, alebo sa pokúsime, neraz aj s pomocou silnejších, z toho vyťažiť čosi, čo nesie v sebe nádej a budúcnosť.

 

Alena