Baza čierna – naša liečivka

      Táto drevina žije na mierne vlhkých stanovištiach. Rastie pri sídliskách, v parkoch, pri ohradách, na rumoviskách, vo svetlých lesoch. Je to ker alebo stromček so sivohnedou kôrou. Svoje okolie krášli dvakrát do roka. Najprv na jar veľkými žltohnedými súkvetiami a potom na jeseň strapcami tmavých plodov. Na liečebné účely sa využívajú kvety aj plody.

      V máji  až júni odstrihujeme čerstvo rozkvitnuté súkvetia. Pri zbere sa nesmú stláčať (ľahko sa zaparia). Ak sa tak stane a kvety pri sušení zhnednú, môžeme ich už len vyhodiť. Bazu sušíme v tenkých vrstvách, ale istejší spôsob je vešanie na špagát. Sušíme len v  tieni pri teplote, ktorá neprekročí 45 stupňov Celzia.
      Čerstvé kvety majú pre niekoho nepríjemný, prenikavý zápach, ktorý po usušení zmizne. Droga si zachováva silný, ale celkom príjemný charakteristický pach. Kvety obsahujú  v malom množstve silicu, potom flavonoidy, triesloviny, cukry, organické kyseliny a vitamín C.
      Čaj z bazových kvetov pôsobí močopudne, potopudne, znižuje horúčku a priaznivo pôsobí na steny ciev. Preto sa využíva pri nachladnutí, úpornom kašli a angínach, ako aj pri chorobách ciev. Čaj z bazy však možno užívať maximálne dva mesiace. Výluh sa používa aj na umývanie uhrovitej pleti. Pri nachladnutí môžeme bazu kombinovať napríklad s lipovým kvetom a divozelom.
     Studený nesladený čaj popíjame pri žalúdočnej nevoľnosti, na uvoľnenie plynatosti, pri žlčníkových problémoch, neuralgických bolestiach a migréne. Kloktáme pri bolestiach v hrdle, vlažným čajom si vyplachujeme ústnu dutinu pri boľavých a krvácajúcich ďasnách. Obklady z teplého odvaru prikladáme aj na vonkajšie opuchy, napríklad po vytrhnutí zuba v zmesi s rumančekom. Osvedčili sa aj pri kŕčových žilách.
     Kvety sú obľúbené aj v ľudovej kuchyni: vyprážajú sa podobne ako rezne a podávajú sa so šalátmi.
     Predmetom zberu i nákupu sú aj plody. Odstrihujeme ich tmavofialové až čierne, nie celkom dozreté, v auguste až septembri. Sušíme ich na dobre vetraných miestach, najlepšie zavesené na špagáte. Dokonale suché skladujeme v dobre uzavretých nádobách a občas kontrolujeme.
     Plody sú mierne preháňavým ( laxatívnym) prostriedkom, uplatňovaným najmä v čajovinách na odtučňovanie ( u nás Reduktan). Dávkujú sa zvyčajne: 1 lyžička na šálku záparu alebo odvaru, prípadne 15 – 20 g šťavy. Dávky drog neslobodno zvyšovať, lebo majú nepríjemné vedľajšie účinky ( dávenie, hnačky, nadmerné močenie a i.)
     Záhradkári možno ešte ocenia  bazový postrek proti voškám, húseniciam, vrtivke mrkvovej a kvetárkam. Do 1 litra vody namočíme 500 g lístia a necháme 30 minút lúhovať. Potom scedíme a pridáme liter vody.

Spracované podľa Atlasu liečivých rastlín a Záhradkára 7/ 2006

Recepty z bazy

Bazový ocot
Používame na obklady a na masírovanie unavených končatín.
Jedno až dve súkvetia naložíme do 1 litra octu a necháme stáť 14 dní na slnku. Potom zlejeme a precedíme.

Osviežujúci nápoj z kvetov bazy čiernej
30 dkg kryštálového cukru, 4 súkvetia bazy, 1 citrón,1 polievková lyžica kyseliny citrónovej
Cukor rozpustíme v 4 litroch vody, pridáme citrón pokrájaný na kolieska, kvety a kyselinu citrónovú, premiešame. Fľašu zakryjeme a necháme 8 dní stáť na slnku. Potom precedíme, necháme schladiť a podávame.