Ponuka služby

Naša redakcia hľadá ochotných dobrovoľníkov, ktorí by si vedeli seba predstaviť v nasledovných službách:

   1. právnik (na poradenstvo pre nás a občas na oficiálnu korešpondenciu so zmluvnými partnermi),
   2. ekonóm (na vyrátanie finančného plánu na 5-10 rokov, ako prežiť, ako narábať    s financiami),
   3. prispievatelia (písať články o svojom živote, o skúsenostiach, zháňať zaujímavé texty),
   4. osobu pre marketing a zháňanie reklám a inzercie do časopisu,
   5. sponzori (radi by sme mali plnofarebnú tlač a plat pre redaktorky).

Hľadáme ľudí ochotných pomáhať aj dlhodobejšie a pravidelne. Naša redakcia sídli v Bratislave, funkcia právnika, ekonóma a účtovníka je teda viazaná na toto mesto. Prispievatelia, prekladatelia a prepisovatelia samozrejme môžu byť aj “cezpoľní“ s možnosťou pravidelného prístupu k e-mailu (kvôli komunikácii a flexibilite).
Všetci zatiaľ pracujeme v Miriam zadarmo, chápeme to ako pomoc Božiemu kráľovstvu, na slávu Božiu a pre dobro slovenských čitateľov a rozvoj kresťanských médií. Naším snom, za ktorý sa aj modlíme, je dostatok peňazí na platy pre zopár ľudí, ktorí by sa tejto práci mohli venovať naplno. Tiež si želáme peniaze na honorár pre pisateľov článkov. Avšak momentálne takýto ideál nemáme.
Ak ste ochotní napriek tomu pomôcť, zapojiť sa, nájsť a rozvíjať svoje obdarovania, ozvite sa nám na miriam@miriam.sk alebo telefón 0907 160 854. Radi vás uvítame v našom tíme.

Redakcia

Adopcia pre slobodné

„Nič neprospeje druhému, pokiaľ nenájdeme cestu k jeho srdcu.“( C.M. Wieland)

     Vedeli ste, že aj slobodné ženy, teda ženy bez partnera sa môžu starať o dieťatko? Dočítala som sa v odbornom časopise pre náhradné rodičovstvo Nebyť sám č. 3/júl 2006. A hneď som si v mysli vybavila kopec slobodných žien, zatiaľ márne čakajúcich na partnera, ktoré sa okrem nenaplnenej túžby po mužovi musia vysporiadať aj s bolestnou absenciou materstva. Tak veľmi by ste chceli oboje, no neprichádza to. Muža si nemôžete vždy „zabezpečiť“, ale s túžbou starať sa o deti sa dá čosi spraviť. Naša legislatíva i sociálne úrady pre rodinu v spolupráci s mimovládnymi organizáciami (občianskymi združeniami) toto umožňujú. Psychologické výskumy totiž dokázali, že je pre dieťa lepšie vyrastať s jedným rodičom – hoci aj nebiologickým ako v ústave – detskom domove. A svedectvá žien to dokazujú.  Samozrejme treba prejsť špeciálnym kurzom, psychologickým pohovorom (ale to musia aj manželské páry) a poriadne si to zvážiť. Je fajn, ak má slobodná žena prisľúbenú podporu svojej širšej rodiny, v ideálnom prípade jej pomôže brat, synovec, otec ... zastúpiť rolu muža v rodine. A samozrejme treba zvážiť svoje finančné možnosti.
    Čím viac sa touto problematikou zaoberám, tým viac mi potreby nechcených či odobratých detí z pôvodných rodín ležia na srdci. Ak vám pri čítaní horí srdiečko, skúste sa aspoň informovať: toto sú linky na občianske združenia, v ktorých pracujú odborníci v sociálnej i psychologickej oblasti, sú milí a ochotní, veľa svojho času a myšlienok venujú hľadaniu rodín pre deti z domovov a poskytujú poradenstvo:  www.navrat.sk, www.usmev.sk, www.adopcia.sk, 0907 80 80 80.
Tak veľa šťastia pri napĺňaní potrieb a túžob vašich i tých detských, veď o ne ide.

-aje-