Rámiky na fotografie, pohľadnice, odkazy

Keďže nemôžem byť so svojimi vnúčatami toľko, ako by sa mi žiadalo, veľmi rada sa obklopujem aspoň ich fotografiami. Preto, že rada mením zostavu nábytku a tým je nutné vymeniť aj rámiky na fotografie, vymyslela som si malý zlepšovák na možnosť prichytenia väčšieho množstva fotografií na menej rámčekov.

Materiál:   rámiky na fotografie  /počet podľa uvaženia/
                 akrylová farba           /nemusí byť, keď ich necháte v pôvodnom stave        
                                                                           alebo kúpite už upravené/
                papierový špagát, tenký               /farba, aby sa hodila k rámčekom/
                špagát, alebo šnúrka
                kolíky drevené
                koráliky
                ozdobné kolíčky                        / prípadne kvetinky, trblietky, podľa
                                                                           vlastnej fantázie/

Postup:práce:

Ak sme sa rozhodli namaľovať rámčeky akrylovou farbou, tak ich namaľujeme, ak nie postupujeme ďalej.

Dva kolíky navlečieme na papierový špagát a priviažeme na uzol na spodnú stranu rámiku, konce papierového špagátu trochu rozmotáme, keď nemáme papierový špagát, nedá sa to rozmotať /obr. č. 1/.

Potom šnúrkou, alebo iným špagátom pospájame jednotlivé rámčeky, tak, aby medzi nimi ostal dostatočný priestor na novú fotografiu, ktorá sa pripne kolíkmi /získame tým nové miesto/. Ja som zväzovala každý rámček osobitne a na konce šnúrok, ktoré ostali som navliekla niekoľko korálov. Na vrchnú šnúrku, na ktorú to celé zavesím, som pripla ešte zopár
kolíkov, aby sa mohli využiť aj na nejaké odkazy, alebo pohľadnice, od priateľov. /obr. č. 2/
Nuž a je to hotové. Samozrejme fantázii sa medze nekladú, takže sa môžete vychutnať vlastnú tvorivosť a vylepšiť ponúknutý nápad.                                                                                 

evas

Plechovky

Keďže neviem zniesť, keď použiteľné sa nevyužije, chcem vám ponúknuť čo so starými plechovkami. Som si istá, že toto síce nie je nový nápad, ale možno Vás to podnieti vytvoriť niečo svojské osobité a nielenže ochránite prírodu, keď predĺžite životnosť starému materiálu, ale strávite príjemný čas so svojimi tvorivými nápadmi.

Postup:

Opatrne otvoríme konzervu, po vyprázdnení /samozrejme/ umyjeme a môžeme prípadne natrieť akrylovou farbou, ktorá sa hodí do našich priestorov.. Dá sa aj bez akrylovej farby,  ale je potom dobré oblepiť plechovku papierom, alebo látkou, alebo čímkoľvek čo sa nám zdá zaujímavé.

Ja obyčajne plechovky natriem akrylovou farbou a vrch plechovky, ktorý má ostré hrany, oblepím asi 3 cm dlhou papierovou, alebo látkovou páskou  /polovicu z vonkajšej strany, a ostatok preložím dovnútra. Tým prikryjem ostré hrany, aby  som sa pri používaní neporanila .
No a potom nastane ten čas, Možem si na plechovku nalepovať, domčeky, stromčeky, kvietky, vláčiky, autíčka, kocky, čiarky /ja používam vlnitý hrubší papier/.
Keď mám hladký povrch plechovky, teda bez vlnoviek, najradšej maľujem rôznych ľudí, teda tváre. Chvíľu mi robia doma spoločnosť a potom odchádzajú k mojim priateľom ako darček, a môžem maľovať nové.
Plechovky môžeme použiť na ceruzky, perá, nožnice, na gombíky,  na šnúrky,  na všeličo....,  ale môžu poslúžiť aj ako obal na darček, možností je naozaj dosť.
Aj v tomto prípade sa fantázii medze nekladú.
Želám vám veľa radosti a nových nápadov.

evas