Zázvor do cesta
Nemusí ho byť veľa, len prejdite čerstvým zázvorom dvakrát po strúhadle a pridajte ho do kysnutého cesta. Dokáže s ním dokonalé divy. Cesto bude chutnejšie a naviac lepšie stráviteľné, čo pocítia hlavne žlčnikári.

Vyčistite termosku
Zázračne ľahko a bez drhnutia to ide pomocou surových zemiakov. Jednoducho ich očistite, pokrájajte nadrobno a nasypte do termosky. Potom ju uzavrite a pár minút s ňou pekne traste, skoro ako keby ste pripravovali koktejl. Zemiaky vysypte, termosku vypláchnite a kochajte sa leskom vnútri.

A ešte ju navoňajte
Tiež vám vadí, ako časom prijíma nepríjemné zápachy, ktorých sa nedá zbaviť? Vezmite použitý filter na kávu - stopy kávy sú potrebné - navlhčite ho a vložte do umytej termosky. Zatvorte ju a nechajte dva dni pôsobiť. Potom termosku vyčistite, bude po zápachu.

Citrón do mikrovlnky
Nakrájajte citrón na plátky, vložte do vhodnej misky, prelejte do polovice vodou a vložte do mikrovlnky. Na 5-7 minút ju zapnite. Potom misku zase vyberte a môžete čistiť. Vďaka citrónovej pare ide špina z trúby ľahko zotrieť handričkou alebo špongiou.

Žehlička ako nová
Pripálená špina zo žehličky sa dá odstrániť sprejom na čistenie trúby. Z toho, čo máme poruke, sa ešte dá použiť soľ alebo zubná pasta. Nanesieme ich na žehličku a zotrieme. Vápenatých usadenín sa zbavíme tak, že do nádržky nalejeme roztok pripravený z dvoch dielov vody a jedného dielu octu. Žehličku zohrejeme na plný výkon a necháme prúdiť paru, kým nie je nádržka prázdna.

Snehobiele goliere
Tie na košeliach sa dosť ťažko udržiavajú, čo si budeme hovoriť. Prirodzená mastnota pokožky na krku sa postará o to, aby špina bola poriadne zažraná. Použite na golierik saponát na umývanie riadu, ten mastnotu rozpustí a golier sa zase zabelie.

Škrabance na skle
Či už sú to sklenené výplne dverí alebo doska stola, na plytké ryhy a škrabance platí obyčajná pasta na zuby. Poškodené miesto ňou niekoľko minút dôkladne trite pomocou handričky a ryha zmizne.

Ryža do vázy
Po pár dňoch zanecháva každá kytica vo váze nepeknú brečku. Tá sa zle čistí, keď je váza úzka a ďalšie kvety ohrozuje zahnívaním. Čo s tým? Vodu vylejte, do vázy nasypte trochu surovej ryže a niekoľko minút vázu pretrepávajte. Poletujúca ryža ju dokonale vyčistí.

Poliaty koberec
Ak máte malé dieťa, potom použite úžasnú saciu silu súčasných plienok. Na vyliaty džús alebo čaj okamžite priložte plienku a tekutina je hneď z koberca preč. Potom už len handrou dočistite.