Kura ukryté v špenáte

Na prípravu receptu potrebujeme (miery a váhy sú len približné, každá gazdinka si ich určite prispôsobí podľa potreby):

    * kuracie prsia  (4 – 5 ks)
    * špenát (1 balíček mrazeného, alebo sparené čerstvé listy)
    * smotanový syr (typu ricotta alebo mascarpone, v takom množstve, aby sa dal natrieť na jednotlivé kusy mäsa)
    * tvrdý syr na strúhanie
    * smotana na varenie (asi 250 ml)
    * olej
    * soľ
    * korenie

Kuracie prsia osolíme, okoreníme a prudko osmažíme v oleji. Potom ich vyberieme a vložíme do zapekacej nádoby.  Na mäso navrstvíme (natrieme) smotanový syr a rozložíme listy špenátu tak, aby bolo prikryté. Zalejeme smotanou a dáme zapiecť na 20 – 30 minút pri teplote asi 180°C. Pred dokončením posypeme strúhaným syrom a necháme dopiecť do ružova.

Ohurujúci krémeš

Chcete ohúriť chuťové poháriky svojich známych poctivým domácim krémešom? Rýchla a jednoduchá príprava. Neveríte? Uveríte.


Recepty na varenie alias kuchárska kniha - krémeš
Do 8 deci mlieka čľupnite 2 žĺtka. Nasypte 2 vrecká Zlatého klasu, alebo Zlatice. To je taký podozrivo samoúčelný sáčok, ktorý inak nie je na nič dobrý. Neoplatí sa ani len obliznúť. Ďalej do toho vrhnite jeden vanilkáč, čo je označenie pre vanilkový cukor. Ešte dve odhodlané lyžice hladkej múky (ako keby bolo dostať aj drsnú). Ďalší krok znie 15 deka práškového cukru a predpokladá prítomnosť váhy. Kto nemá váhu môže použiť odmerku. Ak nemáte ani tú, dajte 3 poriadne polievkové lyžice. Tak. Teraz to celé načim zmiešať. Najpohodlnejšie je zamiešať to pomocou robotu.
Hotový krém treba uvariť. To je trochu problém. Ak nebudete úpenlivo miešať, prihorí. Takže miešajte poctivo, alebo použite hrniec s dvojitým dnom. Hustota krému tesne pred koncom varenia. Ukážka, ako sa správa správne hustý krém.

Recepty na varenie alias kuchárska kniha - krémeš
Uvarený krém patrí do chládku - treba aby vychladol. Kým vychladne, spravíme šľahačku, to už bude riadu na šľaktrafenie.
Použijeme dva kelímky sladkej smotany na šľahanie – alebo radšej tri – ak ani vy nevydržíte bez toho, aby ste aspoň jeden kontrolne v tichosti nevysŕkali. Aj papagáje sa zvyknú dožadovať kontroly smotany. Pred šľahaním naberte na špic noža sódu bikarbónu a sypnite to do šľahačky. Ušľahajte do tuha. Medzitým už snáď krém vychladol.
Po vychladnutí zoberte ďalší hrniec. V tomto hrnci rozmiešajte jeden celý Palmarín. Aj keď sa to sprvu nezdá, pôjde to. Palmarín môžete napríklad tiež rozmixovať robotom. Počas mixovania Palmarínu pridávajte po malých lyžičkách vychladnutý krém.
Recepty na varenie alias kuchárska kniha - krémeš
Dúfam, že som dostatočne zdôraznil, že krém sa pomaly pridáva do Palmarínu a nie naopak. Miešajte na najpomalších obrátkach – nie je potrebné šľahanie, len si ním uľahčujeme prácu. Keď to celé vyzerá už naskutku hotové, nalejte do krému ešte jednu celú fľaštičku rumovej esencie. Ak máte poruke skutočný rum, čľup tam zo dve polievkové lyžice a netreba esenciu. Potom, čo je šľahačka definitívne hustá a krém spojený s Palmarínom, môžete začať murovať krémeš. Otvorte medovníkové pláty – štandardne sa dodávajú po štyroch, aby im v sáčku nebolo smutno. Zoberte prvú dvojicu a položte ju na nejaký podklad, ktorý budete môcť vložiť do chladničky. Na tieto dva pláty natrite všetok žltý krém. Aspoň zhruba pravidelne.
Recepty na varenie alias kuchárska kniha - krémeš
Po natretí krému pokračujte druhým poschodím – šľahačkou. Znova to celé zarovnajte.To celé už stačí priklopiť druhou dvojicou medovníkových plátov a potľapkať. Nemusíte to však s dokonalosťou zarovnania prehnať – aspoň získate zámienku na okamžitú obriezku.
Recepty na varenie alias kuchárska kniha - krémeš
Všetky obrezky musíte ihneď zjesť. Krémeš je skoro hotový. Teraz ho treba zavrieť do ľadničky, najlepšie na 24 hodín. Tento ľadničkový šok je potrebný preto, aby medovníkové pláty trochu vsiakli vlhkosť a aby sa krémeš spojil. Studený sa tiež lepšie krája.
Recepty na varenie alias kuchárska kniha - krémeš

Krémeš je na druhý deň hotový. Aj keď medovníkové rezy sa na prvý pohľad ku krémešu nehodia, verte, že s chuťou budete spokojní.