So zemiakmi

Zemiakové drapáky - slimáčiky

Cesto:
700g zemiakov uvarených v šupe a postrúhaných na jemno
300g polohrubej múky
Soľ
Olej

Postup:
Zemiaky spracujeme s múkou a soľou. Z cesta vyformujeme 3 valčeky, rozvaľkáme asi na hrúbku 2mm na doske na obdĺžniky. Potierame jeden za druhým olejom.  Potom zrolujeme ako závin – bude tenký, z neho krájame asi centimeter hrubé slimáčiky. Dáme ich do rozpáleného oleja a osmažíme z oboch strán do zlatožlta. Podávame s kečupom alebo akýmkoľvek zeleninovým šalátom. Slimáčiky sa veľmi dobre rozmotávajú a jedia aj samotné J.

Zemiakové dolky so syrom

Cesto:
30g  rastlinného tuku
2 žĺtky a sneh z 2 bielkov
180g v šupe uvarených jemne postrúhaných zemiakov
70g strúhaného syra (parmezán alebo iný aromatický)
Soľ

Postup:
Tuk so žĺtkami a soľou zmiešame, pridáme  syr a zemiaky.  Hneď smažíme na rozpálenom oleji  v panvici na dolky   (so 4 menšími kruhovými priehlbňami)  po oboch stranách kým nemajú peknú kôrku.  Podávame so zeleninovým šalátom alebo len tak zapíjať ovocnou šťavou  či kyslým mliekom.

Slivkové tvarohové knedle

Cesto:
250g tvarohu
250g hladkej múky
30g rastlinného tuku alebo masla
2 lyžice kyslej smotany
2 vajcia – zvlášť žĺtok a sneh z bielkov
Soľ
Ovocie – odhadom asi pol kila sliviek alebo iného ovocia

Postup:
Zmiešame tvaroh, tuk, smotanu, žĺtky a soľ – postupne pridávame múku a nakoniec sneh z bielkov. Po vypracovaní mäkkého cesta ho v prípade potreby doriedime smotanou alebo zahustíme múkou. Do cesta balíme ovocie – buď celé aj s kôstkami alebo polovičky. Ak cestom budeme obaľovať  ovocie tak asi v hrúbke do pol centimetra okolo ovocia, podarí sa nám aj okolo 20-30 knedlí J
Varíme ich vo vriacej vode, dobre pomiešame po vložení aby sa odlepili od dna. Keď plávajú na povrchu, sú hotové – odhadom asi tak o 10 minút.
Hotové podávame pokvapkané maslom a opraženou strúhankou s cukrom (prézlami).