Ako čas

Múka bez molí
K tej vám dopomôže jednoduchý fígeľ: mole zle znášajú vôňu bobkového listu. A tak pár kúskov rozmiestnite v skrinke alebo regáloch, kde múku uschovávate. Múčne mole sa odsťahujú o dom ďalej.
                                         
Odožeňte mravcov
Elegantne a rýchle klinčekmi. Toto korenie mravce akosi nemusia. Takže im ho nasypeme do cestičky, napríklad aj na okennú parapetu, balkón alebo do rohov miestnosti. Mravce zmiznú a naviac bude byt mať vôňu ako na Vianoce.

Na pečené kura s pivom
Kto má rád peknú chrumkavú kožtičku zlatistej farby, mal by v miske zmiešať trochu piva s lyžičkou medu. Zmesou potom budeme natierať kura. Nebojte sa, že bude kožka chutiť sladko. Naopak, prekvapí vás svojou delikátnosťou.

Zemiaky - ako majú byť
Aby sa nerozvarili, pomôže jednoduchý trik. Do vody pridajte trochu tuku, postačí kúsok masla. Chuti zemiakov neuškodí a pomôže ich uchovať pekne pevné.

Opečené a chrumkavé
Zemiaky ešte raz a inak – pokrájajte ich na plátky a hoďte na rozpálený tuk na panvicu. Poprášte trochu múkou, obráťte a znovu poprášte. Osoľte, pridajte cibuľu alebo ďalšie prísady podľa chuti.

Aby nestriekal tuk
Ak milujete vyprážané jedlá, potom asi čistíte sporák poprskaný tukom. Ako si ušetriť prácu? Rozpálený tuk v panvici trochu osoľte, strieka menej.

Príliš mnoho korenia
Usypalo sa vám, ako sa hovorí, viac korenia a jedlo je ťažko požívateľné? Nebojte sa, zachrániť sa to ešte dá. Nakrájajte dve jablká na kocky a prihoďte do hrnca. Chvíľu povarte a uvidíte, že sa ostrosť chuti zmiernila.

Zemiakové hnojivo
Keď uvaríte zemiaky, vodu zlejte a počkajte, až vychladne. Potom ňou polejte vaše izbové kvetiny. Prospeje im to a budú sa mať k svetu.

Sviečky horia dlhšie
...keď ich necháme zamrznúť. Jednoducho ich uložíme do mrazničky a necháme tam trebárs mesiac. Doba horenia tortových sviečok sa tak predĺži až trojnásobne.