Jedného dňa som dostala silný kŕč do nohy, až som sa rozplakala od bolesti. Dcéra na mňa pozrie a hovorí: „To sa robí? Taká veľká maminka a plače?!“  (3 r.)

 

Cestou domov zo škôlky  vravím dcérke: „Lydka, dnes si ma ale poriadne nahnevala!“

„Ale maminka, veď to už bolo dávno!“ odvetila mi.  (3 r.)

 

S manželom sme sa rozprávali o tom, kto z nás ako športuje a čo robí pre svoju postavu. Trochu sme sa s dcérkou zabávali na jeho účet, že 1x týždenne chodí hrávať bedminton a posilňuje doma tiež len 1x do týždňa. Dotknutý manžel chcel vedieť, čo ja robím pre svoju postavu a naša dcérka vraví: „No, raz za mesiac ma maminka zoberie k Libuške alebo k niekomu, tam si poriadne pokecá a to je jej šport!“  (5 r.)

 

Nedávno bola u nás na návšteve moja kolegyňa. Naša dcéra po chvíli hovorí manželovi: „Oci, čo sa pozeráš na Darinku?“

„Páči sa mi,“ – odpovedal jej so smiechom.

„A čo si ju chceš zobrať za ženu? Už je príliš neskoro! Už máš ženu aj dieťa!“  (6 r.)

 

Moja dcéra si rúžom namaľovala pery a pri pohľade do zrkadla prehlásila: „Máš pravdu, ešte som na to malá. Som taká namachlená. Ani sa mi to nehodí k mojej malej rozumnej tvári, ani k tým okuliarkom, čo mám na nose.“  (6 r.)

 

Hovorím svojej malej: „Ešte stále ma bolí hlava.“

„Áno? No predstav si!“ – zahlási 2-ročná dcérka.

 

Bola som bez nálady a moja 2- ročná dcérka mi hovorí: „A čo si taká smutná? Poď sa tešíť!“

 

Bola som aj s dcérkou v manželovej kancelárii a zbadala som tam sklenené prasiatko a vravím mu: „Chcem to prasiatko!“  Dcérka nato: „Aké prasiatko, maminka?  Ocka?“  (2 r.)

 

Prišiel k nám na návštevu priateľ a rozprával sa s našou malou. Tá po chvíli odišla na balkón. Keď sa vrátila, pýta sa nášho priateľa: „Máš ešte nejakú otázku?“  (2 r.)

 

Ocko podával dcérke vreckovku, lebo si chcela utrieť nos. Asi mu to trvalo o čosi dlhšie, lebo malá zrazu vraví: „Ocinko, daj mi to a nehraj sa s tým toľko!“  (2 r.)

 

Verzia piesne V hlbokej doline:  „Horár, horár, nestrkaj ma, horár, neni som ja srnka!“  (2 r.)

 

Oddychovala som na gauči, lebo ma bolel chrbát, keď ku mne prišla dcérka a povedala: „Mamina, prečo tak ležíš a čumíš?“  (2 r.)

 

„Dnes som taká od veci,“ – vravím manželovi. Naša dcéra sa na neho obráti a opýta: „Prečo je taká od veci?“  (2 r.)