Miriam č. 16 /september 2008

16.-te septembrové číslo ženského časopisu Miriam si zobralo na mušku tému ľudských citov a okultizmu. Viera v nadpozemské sily sa bytostne dotýka hlavne emócií a je vystopovateľná hlavne u žien.

Redaktorky sa pozreli na naše city očami psychológa – nájdete na stranách 9 - 16, na okultné nebezpečenstvá očami kňaza – strana 27-28 a tiež ponúkajú mimoriadne živé rozprávanie osobných skúseností našich súčasníkov, mladých ľudí zo Slovenska i Čiech. (strany 17 - 25)

Pre hlbší záujem nájdete v tomto čísle aj ďalšie zdroje, internetové i knižné. (str. 26)

Ani teraz nechýba Slovo muža ženám. Dvaja mladíci rozjímajú nad dievčatami a ich očakávaniach od nich – mužov. (str. 36)

Ako sa stať milovanou a milujúcou starou mamou? Po tom túžime všetky, najmä skôr narodené. Autorka článku píše veľa o sebe a svojich deviatich vnúčatkách.(str.30-31)

Nezvyčajné sobášne motto. Aké bolo u opýtaných manželov? Dočítate sa na strane 29.

V rubrike Niečo pre krásu nájdete tipy na starostlivosť o ruky a nechty. (str.43-44)

Zdravie zas ponúka lekársky pohľad na horúčku a rady, čo s ňou. (str.50)

Jeseň je čas zemiakov. Preto sa objavia v receptoch. (str.51)

A ak sa chcete ozdobiť niečím novým, prípadne originálnym, čo nemá nikto iný, vyrobte si svoj vlastný šperk. Inšpiráciu nájdete v rubrike Tvorivosť. (str.44-45)

Načo sú na zemi peniaze? Na nákupy, na živobytie, na obdarúvanie druhých? Možno vás zaujme biblický pohľad na ne. (str.47-49)

A na záver sa zasmejme na vtipoch (str.57-58) a detských výrokoch (str.32).

Uvodnik

Milé naše čitateľky,

Miriam, ktorú práve držíte v rukách, je možno náročnejšie, chvíľami až trochu nepríjemné čítanie. Prečo? Rozhodli sme sa totiž nastaviť zrkadlo našej viere, nášmu životu, niektorým našim postojom. Či už v článkoch venujúcich sa téme tohto čísla, ktorými sú emócie a okult, či v príbehoch a zamysleniach rubriky Z môjho života, či v Slove muža (vlastne, tentoraz mužov) ženám.
A zrkadlá veru bývajú občas nepríjemne pravdivé. Ale na druhej strane, čo by sme my ženy bez nich robili?!  Pohľad do zrkadla nám predsa ukáže chybičky krásy a my si ich potom môžeme odstrániť. Inak by sme možno aj celý deň (či život?) chodili napríklad s nejakou špinkou na tvári. A to asi nechceme. Ale k životu parí aj humor, ktorý nás osviežuje a niekedy aj „krutú“ pravdu podá znesiteľnejšie. Dúfam, že vás pobavia výroky detí, fejtón, Chvála ženy statečné alebo vtipy na poslednej strane.  Tak pevne verím, že sa pravdy nebojíte a s odvahou budete v čítaní pokračovať. Nech Vám prináša aj slobodu a, ak je to potrebné, dá odvahu na zmeny a správne rozhodnutia.

Andie