Rady pre domácnosť

Aby bola vo vašom byte jemná vôňa a vyššia vlhkosť, dajte do vody klinčeky a priveďte do varu. Môžete tiež na panvici zohriať hnedý cukor so škoricou. Kuchyňa bude voňať akoby ste celý deň piekli. Vzduch sa osvieži aj keď necháte variť pár plátkov citróna alebo ošúpanú kôru z nich dáte do misky s vodou na teplé miesto.


Striekacie otvory na hlavici sprchy sa zanášajú po určitom čase vodným kameňom. Naplňte misu teplým octom alebo slanou vodou a hlavicu do nej vložte. Nechajte odležať, kým sa vodný kameň nerozpustí.

Vrchnáky zaváracích pohárov ľahko odkrútite, ak poháre ponoríte do teplej vody hore dnom.

Ako vyčistiť termosku? Pomocou surových zemiakov. Ide to zázračne ľahko a bez drhnutia. Stačia vám surové zemiaky. Jednoducho ich oškrábte, pokrájajte nadrobno a nasypte do termosky. Potom ich uzavrite a pár minút s ňou dobre traste, skoro tak, ako by ste pripravovali koktejl. Zemiaky potom vysypte, termosku vypláchnite a kochajte se leskom vo vnútri.

Stalo sa vám, že niektorá z potravín rozniesla v chladničke nepríjemný zápach? Môžete sa ho zbaviť pomocou mletej kávy. Nasypte ju do dózy, neuzavretú uložte do chladničky a nechajte niekoľko hodín pôsobiť. Káva by mala všetok nepríjemný zápach spoľahlivo pohltiť. Alebo ju vyskúšajte z vnútra umyť teplým roztokom sódy bikarbóny (1 lyžica sódy na 1 l vody).