Každý z nás sa raz či aj viackrát v živote ocitne v niektorej slepej uličke. Často i nechtiac, nie zámerne. Ale – ruku na srdce – niekedy aj tušíme, že smerujeme „doprázdna či ku zlu“ a nemáme silu sa obrátiť a ísť opačným smerom. Rozhodnutie je vždy na nás. Ale aby sme vôbec vedeli, ktorá cesta kam vedie, je milé mať poruke pomocníkov – skúsenejších ľudí alebo napr. aj články „s navigáciou“.

 

Septembrová Miriam sa túži spolu s Vami zamyslieť nad niektorými falošnými nádejami, ktoré nevedú buď nikam, alebo k nešťastiu. Alkohol, pesimizmus, nevďačnosť, okultizmus ... Ale celá téma je viac o radosti, pretože východisko existuje! Je ním pravý Boh a pravý človek Ježiš.

 

Okrem hlavnej témy tu nájdete zaujímavý recept – makovú bezgluténovú tortu, tvorivú inšpiráciu na výrobu veselých detských tričiek, vtipy i vtipné postrehy detí, detskú otázku o anjeloch, duet s M. Podhradskou a R. Čanakym, iste Vás poteší interview so Simonkou Martausovou, možno potrebujete múdrosť do výchovy súrodencov alebo povzbudenie od 12-násobnej maminy Beátky. Keďže túžime držať krok s dobou, prečítame si aj o výstupe Anglicka z EÚ a o autách poháňaných elektrinou. No a nechýba ani čisto ženská téma – čo na nohy, aké topánky sa komu hodia?

 

Tiež Vás pozývame do Domu Quo vadis 10.novembra na prednáškovo-modlitebný seminár s manželským párom z Viedne na tému ŽEHNANIE V RODINE.