Nosnou témou septembrového čísla je Umenie. Krása, harmónia farieb a tvarov, súzvuk tónov, nádhera v prírode. Dotyk neba. 

Na stránkach nášho časopisu nájdete čriepky toho, čo nás povznáša a približuje k Bohu – najväčšiemu umelcovi a stvoriteľovi všetkej nádhery. 

Umenie aj lieči. Maľby v chrámoch dokonca možno čítať ako Bibliu. Kresťanské umenie nie sú len devocionálie, ktoré nájdeme v predajniach s náboženskou literatúrou. Predstavujeme vám umelcov, ktorých diela s kresťanskou tematikou majú hĺbku, kvalitnú umeleckú hodnotu a dotýkajú sa srdca.

Z titulky sa na vás usmieva fotografka Petra Lajdová, ktorá svojím umením zachytáva naše tradície a cez krásu ľudového odevu prezentuje Slovensko vo svete.

Ženy chcú byť krásne – ako na to, vám poradí naša stylistka.

 

Poznáte svätú Hildegardu? Že ste o nej ešte nepočuli? Prečítajte si o tejto všestranne obdarovanej žene a v rámci potuliek po Slovensku navštívte aj kaplnku, ktorej je patrónkou.

 

Tušíte, kde je Kappadócia a čím je zaujímavá? V cestopise sa dozviete viac.

 

Nohami stojíme pevne na zemi, a preto sa venujeme aj aktuálnym témam, ako je predsedníctvo našej krajiny v EÚ. Pripomenieme si aj povinnosti zamestnanca pri nástupe do novej práce.

 

Pred nami je jeseň, plná farieb a plodov, ktoré nás inšpirujú na tvorivosť – poďte s nami vytvoriť jesenné dekorácie. Ak máte radi tekvicu, prídete si na svoje v našej rubrike Recepty.

 

Tešíme sa, že vám budeme robiť spoločnosť a inšpirovať vás.