Cviklový šalát

Cviklu nastrúhajte, chvíľku poduste, pridajte citrónovú šťavu, trocha soli, korenia a biely jogurt. Je to výborné!

Šalátové variácie

Nálev: v miske zmiešajte lyžičku vegety (bez glutamanu), lyžičku provensalského korenia, 2 strúčiky roztlačeného cesnaku, lyžičku horčice, trochu studenej vody, trochu olivového oleja.

Môžete ho použiť na bielu aj červenú kapustu, ľadový šalát, čínsku kapustu, prípadne aj kombináciu rôznych druhov. Dá sa vylepšiť aj pridaním tuniaka v oleji (vtedy nepridávajte do nálevu zvlášť olej) a bieleho jogurtu.

Nevzdávajte to, ani ak nemáte poruke vegetu, cesnak či provensalské korenie. Nálev je výborný, aj keď zmiešame iba jogurt, olivový olej, horčicu, soľ a čierne korenie.

Vyprážaná zmrzlina

1 vajíčko, 80 g strúhaného kokosu, 300 g zmrzliny, olej, ovocie.

Z bielka vyšľaháme tuhý sneh. Dobre zmrazenú zmrzlinu vyformujeme do tvaru guľky a obaľujeme striedavo v kokose a v snehu najmenej trikrát (namiesto kokosu môžeme použiť kukuričné či mandľové vločky, prípadne iné cereálie). Vložíme ju do rozpáleného oleja, kým sa kokos neopraží do zlata. Potom zmrzlinu vyberieme a ozdobíme ovocím.

Osviežujúce mojito

Mojito /číta sa mochito/ je veľmi obľúbeným letným nápojom a určite vás osvieži aj počas príjemnej teplej jesene. Na 2 porcie tohto skvelého drinku budete potrebovať:

  • 2 hrste čerstvých lístkov mäty
  • dve limety /niečo ako zelený citrón, špeciálne ovocie/
  • ľad a ľadovú drvinu
  • trstinový cukor
  • pre bezalkoholický variant je výborný jablkový džús, pre alkoholický variant originálny biely rum značky Havana Club. Bežná dávka je 2 cl džúsu/rumu na porciu.
  • perlivú minerálnu vodu
  • vysoké poháre zo silnejšieho skla
  • drvič na zmes cukru a limety
  • slamky

/oplatí sa nenahrádzať suroviny, lebo namiesto originálneho nápoja budete mať slovenský rumovo-citrónovo-ľadový džúsik/

Postup: Na dne pohára dôkladne roztlačíte v 2 lyžiciach cukru lístky mäty a pokrájanú a dôkladne umytú limetu, aby sa z nej uvoľnil dostatok šťavy, premiešajte a nechajte chvíľku odstáť pre lepšie rozvinutie arómy. Mala by sa začať šíriť typická mätovo-limetová svieža vôňa. Do tejto zmesi vsypete ľadovú drvinu, ktorú prelejete džúsom/rumom a dolejete do ¾ pohára minerálkou. Doplňte ľadom, pohár ozdobte kolieskom limety a dvoma lístkami mäty a môžete podávať.

Ďalšie informácie a fotomateriál: http://en.wikipedia.org/wiki/Mojito