Bezlepkové recepty

   Môže sa vám ľahko stať, že vás prekvapí hosť, ktorý má celiakiu. V takom prípade mu nemôžete ponúknuť nič, čo obsahuje lepok.

 

   Dnes som bola vyzdvihnúť deti v hudobnej škole. Po skončení výuky sa z dverí vyrútil dav detí a medzi nimi pár vykrikujúcich: „Mami, že môžu k nám!“

„Teta, môžeme k vám na návštevu?“

„Môžete. Keď bude súhlasiť aj vaša mamka.“ Mamičky dovolili a my – moje štyri deti, tri ďalšie dievčatká a ja, sme sa vybrali k nám domov.

   Prvá veta, keď deti vkročia do bytu, býva, myslím, všade rovnaká: „Ja mám hlad!“ Vyriešilo by to pár natretých krajcov chleba a balíček sušienok, ale jedno z dievčat má celiakiu a my sme doma nič bezlepkové nemali.

V chladničke bol zvyšok nelúpanej ryže od obeda. Povedala som si: „Výborne, upečieme placky.“

   Potrebujeme: 2 hrnčeky uvarenej ryže (pšena, pohánky), 1 cibuľu, 2 mrkvy, kvalitný olej, pohánkovú múka, cesnak, majorán, soľ.

   Cibuľu opražíme na oleji, zamiešame do ryže, pridáme nastrúhanú mrkvu. Pohánkovú múku (asi dve polievkové lyžice) zmiešame s vodou na hustotu majonézy. Dá sa to robiť od oka, pretože múka zakaždým vsiakne trochu iné množstvo vody. Necháme chvíľku odstáť, potom pridáme k ryži. Okoreníme, osolíme. Plech vyložíme papierom na pečenie a z masy formujeme placky. Pečieme v rozpálenej rúre, kým sa na vrchu vytvorí kôrka.

   Je to veľmi vďačné jedlo, naše deti majú ryžové placky veľmi rady, najstarší si ich nosieva aj na desiatu do školy.

 

   Deti ale potrebovali ešte nejakú dobrôtku. Pustila som sa do toho:

   1 polievková lyžica sezamového alebo slnečnicového oleja, 200g ryžového sirupu, ryžové burizóny, semienka: slnečnica, sezam, posekané orechy, hrozienka.

   Na panvici rozpálime olej, pridáme sirup, zohrievame, kým sa vytvorí pena. Nasypeme burizóny, semienka a hrozienka. Odstavíme z ohňa a lyžicou naložíme do papierových košíčkov. 

   Vyzeralo to veľmi pekne. A zmizlo za pár minút.

Andrea Dovalová