Recepty zo židovskej kuchyne

   V židovstve má silný význam symbolika a tradícia, a tak je to i pri stravovaní. Takmer v každom jedle sa dá nájsť nejaký skrytý význam. Židovská kuchyňa je však už poznačená cudzími vplyvmi, preto ťažko hovoriť o národnom jedle židov a ešte ťažšie izraelitov. Pre východoeurópskych židov je typické jedlo gefilte fiš, pre balkánskych sambusak, z arabskej kuchyne prenikol falafel.

   Mnohé jedlá sa spájajú so židovskými sviatkami. Tak by napríklad nebol Pesach bez macesu (nekvasený chlieb), Chanuka bez latkes (zemiakové placky), Purim bez hamentašen (trojuholníkové koláčiky). Typické šabatové jedlo je šólet (strukovinové jedlo s mäsom).

 

   Dva recepty zo židovskej kuchyne nám poskytla pani Marta Győriová zo Združenia židovských žien Ester. Obe jedlá sú typické pre sviatky Pesach.

 

Macesovo-mandľová torta

 

Potrebujeme:

8 vajec

50 ml preosiatej macesovej múčky

300 ml kryštálového cukru

1/2 lyžice citrónovej šťavy

1/4 čajovej lyžičky soli

1 lyžicu studenej vody

100 ml mletých vlašských orechov

100 ml olúpaných mletých mandlí

pikantný lekvár

1 lyžička sódy bikarbóny

 

Postup:

   Žĺtky vymiešame s cukrom do peny, pridáme citrónovú šťavu, soľ a vodu. Vmiešame macesovú múčku, orechy, mandle a nakoniec sneh z vaječných bielkov. Cesto vylejeme do vymastenej a múkou vysypanej formy a pečieme v predhriatej rúre na 170 °C približne 50 – 60 minút.

   Upečené cesto ešte za tepla potrieme pikantným lekvárom a po vychladnutí polejeme čokoládovou polevou.

   Na tortu použijeme okrúhlu formu s priemerom 24 – 26 cm, ale z cesta môžeme urobiť aj koláčiky. Vtedy cesto dáme do väčšej obdĺžnikovej formy.

 

"Mace braj"

Potrebujeme: 

3 kúsky (plátky) macesu

3 vajíčka

štipku soli

trochu bieleho vína (nie je však nevyhnutné)

olej

na ochutenie kečup, nastrúhaný syr alebo džem

 

Postup: 

   Maces nalámeme na menšie kúsky. Vajíčka so soľou a s trochou vína vyšľaháme, ponoríme do nich nalámaný maces a necháme chvíľu postáť. Hmotu potom opečieme na panvici z oboch strán. Navrch môžeme dať nastrúhaný syr a kečup. Kto má chuť na sladké, môže si ho potrieť džemom.

 

Be Teavon! Dobrú chuť!

Jana Májeková