Romantický večer vo dvojici

Deti sú, samozrejme, obohatením a prínosom pre rodinu, ale v praxi aj záťažou. Vstúpia do pohodlia manželského páru a trochu im rozhodia pokoj. Zrazu sa partnerom vytratí čas vo dvojici, ale nemalo by to trvať príliš dlho, aby ich vzťah nevychladol celkom.

 

Na rodinnom tábore misijnej organizácie Mládež s misou (YWAM) sme zažili romantický večer pre dvoch ako autentický zážitok aj ako inšpiráciu pre ďalšie spoločné večery doma. Na slávnostne prestretom stole v reštaurácii hotela, kde sme boli týždeň ubytovaní, nás čakal zoznam aktivít, ktoré si môžeme (no nemusíme) osvojiť v našom vzťahu. Ponúkam ich aj vám.

 

1. Zahrajte si spolu nejakú hru.
2. Choďte spolu na prechádzku, objímte sa a obdivujte hviezdy.
3. Modlite sa spolu – ďakujte Bohu za svojho partnera a žehnajte mu.
4. Pripite si na svoje manželstvo, spomínajte na spoločne prežité roky a snívajte o tých, čo prídu.
5. Poslúžte si navzájom masážou.
6. Strávte chvíľu alebo aj viac času bozkom.
7. Vymyslite plán na spoločné rande po návrate domov. Dohodnite si čas, miesto a aktivitu, ktorá sa vám obom bude páčiť.
8. Spomeňte si na najzábavnejšiu alebo najtrápnejšiu situáciu, ktorú ste spoločne prežili. Zasmejte sa opäť nad týmto zážitkom.
9. Povedzte svojmu manželovi/manželke tri veci, ktoré obohacujú vaše manželstvo.
10. Opýtajte sa manžela/manželky, ako ho/ju môžete urobiť šťastnejším/šou.
11. Napíšte svojmu partnerovi list.

 

Pre tých, ktorí by sa nevedeli narýchlo rozhodnúť pre jeden z bodov na dnešný večer,  ležali na stole dve kocky zo spoločenskej hry. Každý mohol hodiť jednu a súčet oboch dal číslo bodu, ktorému sa mohli venovať. Fantázii sa medze nekladú. Iste si každý sám pridá, čo mu vyhovuje. Dôležité je naplánovať si spoločné časy a udržať si ich. Veľmi pomôže babička, kamarátka, sestra zo spoločenstva, ktorá vám povaruje deti. Nemali by sme zabudnúť, že najlepší spôsob, ako milovať svoje dieťa, je milovať svojho manželského partnera. A ten potrebuje náš pravidelný čas s nerozdelenou pozornosťou.

Alena Ješková
podľa materiálov misijnej organizácie YWAM – Mládež s misiou