15-09-17 20:10

V Bratislave sa budú konať misie vo svetle Fatimských zjavení

Po Misiách milosrdenstva, ktoré vykonali pátri redemptoristi v Katedrále sv. Martina v Bratislave minulého roku, teraz prichádza ponuka Mariánskych misií na bratislavskej Kalvárii, ktoré sa uskutočnia začiatkom októbra. Misie vo svetle Fatimských zjavení povedú misionári z Kongregácie Najsvätejšieho Vykupiteľa (redemptoristi). Misijný tím zložený z viacerých kňazov a laikov zo spoločenstiev Calvary a Rieka Života bude viesť redemptorista Michal Zamkovský, ktorý je misionárom milosrdenstva vyslaným pápežom Františkom. Tieto misie sú odpoveďou na 100. výročie zjavení Panny Márie vo Fatime a sú pozvánkou pre celú Bratislavu.

 

„Misie sa začnú v piatok 6. októbra a vyvrcholia 13. októbra, presne v deň posledného zjavenia vo Fatime sviečkovým sprievodom a požehnaním misijného kríža. Prosíme o modlitbu za mesto Bratislava. Už teraz sa tešíme na krásne stretnutia s Božím milosrdenstvom, ku ktorým nás vedie Ružencová Matka Mária,“ hovorí misionár milosrdenstva, redemptorista Michal Zamkovský.

 

Misie sa vo farnosti Bratislava – Kalvária budú konať prvýkrát po dvadsiatich rokoch. 

Prvé misie v Bratislave vykonali redemptoristi v mestskej časti Rača v roku 1911 a pokračovali v jednotlivých častiach Bratislavy až do roku 1947, kedy sa posledné misie konali v časti Vajnory. Usporiadanie ďalších misií v Bratislave bolo na 40 rokov znemožnené zrušením mužských reholí v apríli 1950. Misie boli obnovené až po páde totality v 90. rokoch 20. storočia. Vtedy po vyše päťdesiatich rokoch, v roku 1997, prišli s misiami do farnosti Kalvária redemptoristi. Mnohí, ktorí o misiách počuli len z rozprávania, ich tak mohli po prvý raz v živote aj zažiť.

 

Program Mariánskych misií zahŕňa sériu viacerých liturgických slávení v kostole Panny Márie Snežnej na Kalvárii. Pridajú sa k nim viaceré sprievodné udalosti duchovného a kultúrneho charakteru pre rôzne vekové skupiny, akými sú katechézy, večer fatimských posolstiev a hudby a stretnutia v Lurdskej jaskynke v bezprostrednej blízkosti kostola.

 

Bližšie informácie o misiách je možné nájsť na event profile Kongregácie Najsvätejšieho Vykupiteľa "Ľudové misie vo svetle Fatimy" na Facebooku (https://www.facebook.com/Redemptoristi/).

 

Komunikačný tím Redemptoristov


News archive