14-08-16 19:30

Milujem svoje mesto

V septembri sa v Bratislave uskutoční už III. ročník festivalu priateľstva a dobrovoľníckej pomoci MILUJEM SVOJE MESTO.

Ide o jednu z najväčších dobrovoľníckych akcií na území Bratislavy. Minulý rok sa do festivalu zapojilo viac ako 40 partnerských organizácií a spoločenstiev, a takmer 600 dobrovoľníkov, ktorí v spolupráci s Hlavným mestom SR Bratislavou a jej viacerými mestskými časťami vo vytipovaných oblastiach odpracovali viac ako 3200 hodín. Pomáhalo sa školám, domovom sociálnych služieb, domovom seniorov a sociálnym ubytovniam. Dobrovoľníci čistili a kosili verejné priestranstvá, detské ihriská, podchody, parky, lesy, natierali zábradlia autobusových zastávok, lavičky či ploty. Najviac nás tešili ďakovania seniorov v domovoch dôchodcov, slová vďaky a uznania od riaditeľov sociálnych zariadení, či náhodných okoloidúcich. S dobrovoľníkmi pracoval dokonca aj Rudolf Kusý, starosta miestnej časti Nové Mesto a brigádnikov prišiel pozdraviť aj Ivo Nesrovnal, primátor Bratislavy. Rovnako nás však tešila aj prítomnosť ľudí bez domova, ktorí spolu s nami čistili podchod na Trnavskom mýte, či natierali zábradlie v Ružinove. Súčasťou festivalu bol na rôznych miestach Bratislavy aj pestrý kultúrny, športový a duchovný program, ktorý organizovali jednotlivé cirkevné spoločenstvá. Pripravili program najmä pre rodiny s deťmi, mladých ľudí, ale aj seniorov. Počas festivalu prebiehala aj výstava obrazov a karikatúr o medziľudských vzťahoch a rodine, ako aj zaujímavé prednášky na prorodinné témy. Nielen pre participujúce firmy sme zorganizovali biznis raňajky so zaujímavou témou. Vyvrcholením akcií MILUJEM SVOJE MESTO bol v sobotu večer v Incheba Expo Aréne Festival života, ktorý organizovala The Ministry of David Hathaway. Prišlo naň z celého Slovenska a zahraničia viac ako 4000 ľudí.

 

V našom meste je stále čo zlepšovať a skrášľovať. Investujte svoj čas, ponúknite svoje ruky a srdce aj tento rok a spoločne premieňajme Bratislavu na lepšie miesto. Veríme, že pritom spoznáte mnoho skvelých ľudí.

 

Staňte sa aj vy súčasťou tohto víkendového festivalu lásky, priateľstva a pomoci, prijmite našu výzvu: „Urobme niečo dobré. Len tak, z lásky! Pridajte sa k nám!“ Festival sa uskutoční 16. – 17. septembra. Je potrebné registrovať sa vopred na webovej stránke www.milujemsvojemesto.sk

 

Festival Milujem svoje mesto organizuje OZ Kresťania v meste, ktoré v Bratislave vytvára platformu pre verejnoprospešnú spoluprácu cirkevných spoločenstiev, kresťanských komunít a občianskych združení, či jednotlivcov.

 


News archive