25-10-15 20:00

Začína promo kampaň na podporu účasti mladých na Svetových dňoch mládeže

Tlačová správa

 

Bratislava, 22. októbra 2015

 

Rada KBS pre mládež a univerzity spúšťa promo kampaň na podporu účasti slovenských mladých na budúcoročných Svetových dňoch mládeže (SDM) v Krakove. V týchto dňoch dala vytlačiť tisícky plagátov, letákov a bannerov, ktoré potom zašle do všetkých diecéz Slovenska. Oddnes, kedy si v liturgickom kalendári pripomíname zakladateľa SDM sv. Jána Pavla II., tieto promo materiály nájdu záujemcovia bezplatne na webstránke www.svetovednimladeze.sk. Propagačné materiály obsahujú pozvanie, aby mladí navštívili mesto Božieho milosrdenstva a zapojili sa do duchovnej prípravy s názvom Milosrdný rok. Obsahujú tiež logo SDM v Krakove, dátumy prípravných Dní v diecézach i samotných SDM a zemeguľu, symbol spojenia s mladými z celého sveta. Z nej vychádzajú posolstvá, ktoré mladí zažijú na konci júla budúceho roka v Poľsku.

 

"Mladým ponúkame zážitok, na ktorý nezabudnú nikdy v živote. Skúsenosť so živou a mladou Cirkvou z celého sveta, tak blízko, v susednom Poľsku, ale najmä stretnutie so živým Bohom a nástupcom Krista na zemi – Svätým Otcom Františkom. Preto plagát obsahuje posolstvá, ako "Slováci za Tatrami", "S Františkom za sv. Jánom Pavlom II." či "Objatie poľskou Cirkvou," hovorí Marika Komendová, zodpovedná za tvorbu propagačných materiálov. "V najbližších dňoch rozošleme spolu viac ako desaťtisíc plagátov, letákov a bannerov do všetkých diecéz na Slovensku. Ak máte záujem získať väčšie množstvo plagátov a pomôcť so zviditeľnením podujatia, ozvite sa nám na adresu mladez@kbs.sk. K podpore a propagácii pozývame každého, aby sme pozvali do Krakova všetkých mladých na celom Slovensku. Všetky promo materiály ponúkame oddnes na stiahnutie i na webstránke SDM," dodáva administrátorka Rady pre mládež a univerzity KBS Marika Komendová.

 

Kampaň na podporu účasti slovenských mladých na svetovom podujatí, na ktorom očakávajú organizátori v júli budúceho roka okolo 2,5 milióna ľudí, nadväzuje na promo kampaň na sociálnych sieťach a webstránke, ako aj na spustenie duchovnej prípravy. Už budúci mesiac na ňu nadviaže spustenie oficiálnej slovenskej registrácie. Každá diecéza si bude registrovať mladých samostatne. Pútnici sa spoločne zídu aj na slovenskom programe, ktorý pre nich pripraví samotná Rada, ktorá prípravy na podujatie spustila na letnom Národnom národnom stretnutí mládeže P15 v Poprade. V Krakove Rada chystá program zo slovenských katechéz s biskupmi a spoločných svätých omší. K dispozícii bude aj slovenský "stan" priamo v Krakove – informačné miesto, ktoré mladým zo Slovenska poskytne cenné rady o samotnom podujatí.

 

Komunikačný tím SDM


News archive