18-08-14 19:30

Campfest bol jednoducho s ním

16. ročník open air festivalu CampFest je za nami. Na Ranči Kráľova Lehota sa od 31. júla do 3. augusta 2014 ozývala hudba, slovo, divadlo a ľudia mali príležitosť zažiť festivalovú zábavu v nádhernej prírode Liptova.

05.08. 2014

 

Samozrejme, že primárne nešlo len o to, ale ako odznelo v hlavnej téme  byť „JEDNOducho S NÍM“. Rovnomenný názov niesla aj hymna CampFestu, ktorá zaznela každý večer na hlavnom pódiu. Kapele sekundovali tanečníci pod vedením francúzskej dvojice Machol Dance & Live z Francúzska, ktorí priniesli radosť na pódium, ale aj do davu účastníkov. Touto témou sa zaoberali taktiež rečníci, ktorí priblížili účastníkom, čo to znamená pre nich, a ako sa to dá zažívať aj v bežnom živote.

 

Program v prvý deň festivalu odštartovala kapela eSPé, popri ktorej zaznela prvá téma v podaní Petra Juríka, potom nasledovala britská folk-popová kapela We Are Lions, večer zakončil overený autor mnohých chválových piesní Graham Kendrick s kapelou. Oddychové koncerty vo večerných hodinách ponúkli kapely Praise & Blues-ship band a The Breeze.

 

Slnečné ráno v piatok sprevádzali do chvál kapely Riverside worship band a TWC band, v téme pokračoval Peter Soukup, a v ponuke bol aj seminár od manželov McCaulyovcov z Írska o uzdravení Božou mocou. Napoludnie sa však strhla silná búrka, a prívalová voda skomplikovala prevádzku programových stanov, elektriny, nehovoriac o mnohých premoknutých účastníkoch a ich stanoch. Napriek tejto nepriaznivej udalosti sa organizátori rozhodli pokračovať vo festivale, prijali sa opatrenia na znovuobnovenie programu a ponúkli prikrývky, šatstvo aj náhradné ubytovanie pre všetkých, ktorí to potrebovali. Veľkým svedectvom spolupatričnosti bolo konanie účastníkov aj dobrovoľníkov, ktorí ponúkli suché miesto v stane, alebo vlastné veci na pomoc zasiahnutým. Festival pokračoval podľa pôvodného programu už o štvrtej hodine popoludní, takže odzneli všetky avízované semináre a workshopy, koncerty kapiel EVS band, MeloDive, či GodZone projekt „Za horizont“ pre teenagerov. Večerný program v hlavnom stane Hangár začali chválami Tretí deň, silné svedectvo s posolstvom priniesol Daniel Launer, po ktorom nasledovalo energické vystúpenie londýnskeho rappera Guvna B. Záver patril worship festivalu kapely Timothy a umeleckých hostí, ktorí veľmi povzbudili ku kreativite nielen hudbou, ale aj výtvarným umením a tancom.

 

Posledný deň priniesol hneď zrána intenzívny program chvál Rieky Života, slova Vlada Žáka alebo workshop pre tanečníkov v podaní profesionálov Machol Dance & Live. Slovenské kapely Christallinus, Lámačské chvály a BCC worship vystriedali kapely Rhema zo Srbska, či Envej – rapper z Čiech. Najočakávanejší koncert patril Jeremy Campovi, ktorý spustil záverečný program. Priateľský prejav, kvalitná hudba a úprimné chvály zanechali z jeho vystúpenia nezabudnuteľný dojem. Večer pokračoval chválami kapely Timothy, ktoré dopĺňal slovom Vlasťo Beňa. Na úplný záver boli účastníci vyzvaní do spoločných modlitieb za jednotlivé oblasti spoločnosti na Slovensku – politika, kultúra, zdravotníctvo, školstvo, rodina, financie a cirkev.

 

Novinkou na tohtoročnom CampFeste bola aj spolupráca s Televíziou Z, ktorá vysielala živé vstupy, ako aj priame prenosy z niektorých častí festivalu.

 

Okrem hlavných programových stanov spestrili festival aj stan svedectiev s názvom #SPASIL, CampFest Art House – čiže dom umenia s výstavou prevažne výtvarných diel, ako aj "Divadelný kút" s množstvom rôznorodých predstavení. Popri programe bola takmer nepretržite k dispozícii príjemne zariadená kaviareň, kde sa dali vychutnať nápoje na zahriatie a koláče z lokálnej cukrárne. CampFest myslel aj na rodinky s deťmi, preto pre ne vyhradil osobitné miesto na stanovanie. Dôkazom toho boli manželia s ôsmimi deťmi, ktorí sa rozhodli využiť príležitosť na rodinnú stanovačku s programom, uprostred nádhernej prírody. Celkovo navštívilo CampFest takmer 6 000 účastníkov (z toho 500 detí do 15 rokov). Poradenský stan využilo približne 500 účastníkov a na priamu výzvu počas programu reagovalo približne 650 ľudí. Okrem toho bol k dispozícii poradenský stan výhradne pre ženy a taktiež bolo k dispozícii 5 kňazov na sústavné spovedanie. O pohodlie, poriadok a bezpečnosť sa postaralo približne 200 dobrovoľníkov, ktorí obetovali 11 dní prázdnin na pomoc pri organizovaní CampFestu.

 

Pripravte sa na ďalší ročník festivalu CampFest na Ranči Kráľova Lehota 6. – 9. augusta 2015.

 

Autor: Michaela Paštrnáková

 

Oficiálny web: campfest.sk


News archive