11-02-12 12:15

S ČloveČinami urobíte na Valentína šťastné srdcia tri

Tlačová správa OZ Človek v ohrození

9. februára 2012, Bratislava

Tento rok môžu Slováci na sviatok zaľúbených ukázať svoju lásku viacerým. Charitatívny e-shop www.ČloveČiny.sk občianskeho združenia Človek v ohrození ponúka darčeky, ktoré zahrejú pri srdci vás oboch a niekomu ďalšiemu pomôžu zmeniť život.

 

S výberom 14 rôznych darov v 3 kategóriách – škola, zverinec, ekológia – sú ČloveČiny tým pravým darčekom, ktorý zahreje pri srdci. Zaľúbencov potešia originálnym darom a zároveň pomôžu ľuďom v rozvojových krajinách znížiť ich extrémne nízke príjmy, získať základné vzdelanie, alebo ochraňovať životné prostredie.

 

"Často nie je radosť z darovania o hmotnom darčeku, ale o nezabudnuteľných zážitkoch a pocitoch. Charitatívny e-shop ČloveČiny Vám ponúka oboje," hovorí Mária Sliacka, koordinátorka projektu ČloveČiny. “Navyše, vnímavosť a citlivosť voči potrebám druhých je črta, ktorú ženy na mužoch milujú, takže muži majú príležitosť svoju empatiu ukázať aj prostredníctvom ČloveČín,“ dopĺňa.

 

Pre tých, ktorí sa rozhodnú kúpiť si ČloveČiny do 19. februára, sme pripravili originálne Valentínske pozdravy. Pri kúpe jedného páru sliepočiek alebo zajačikov za 10 EUR, každý získa k certifikátu originálnu Valentínku. A navyše, ak nám záujemcovia pošlú vlastný text, vytvoríme jedinečný pozdrav podľa ich predstáv.

 

Na www.cloveciny.sk patria sliepky k najobľúbenejším darom. Vajíčka, ktoré znášajú, dokážu priniesť viac proteínov do jedálnička jednej kenskej rodiny. "Zajace sa zas vedia šikovne znásobovať, a preto sú výborným zvieratkom na domáci chov," hovorí Tomáš Bokor z Človeka v ohrození, ktorý za projektom ČloveČiny stojí. "Z dvoch bude za chvíľu rodina," dopĺňa.

 

Veľmi obľúbenými darmi po sliepkach sú energiu šetriace piecky na varenie. Za 6 EUR uľahčia kenským gazdinkám varenie, šetria ich chrbty a v neposlednom rade aj vzácne kenské lesy.

 

Naši pracovníci sa v teréne venujú citlivému výberu príjemcov ČloveČín. Už koncom februára odovzdajú nakúpené dary pre rodiny a školy v najväčšej núdzi. Od spustenia e-shopu v novembri minulého roku sa za predaj ČloveČín vyzbieralo 3 933 EUR.

 

Viac o projekte a ponuke darčekov nájdete na www.cloveciny.sk


News archive