Inšpirujte nás

   Keď Adam prvýkrát zhliadol Evu, nadšene z neho vyšlo: „Toto je teraz kosť z mojich kostí a mäso z môjho mäsa.“ (Gn 2,23) Pohľad na všetky stvorené prírodné nádhery a zvieratá v ňom nevyvolali také nadšenie, ako keď zbadal prvýkrát Evu.

   Ako do Adama, tak aj do jeho mužských potomkov Pán vkladá prirodzenú túžbu po žene, ktorá mu bude podobná, ktorú bude milovať a bude mu s ňou na tomto svete dobre.

   Všetky úspešné a svetovo známe príbehy stavajú svoj dej okolo tejto prirodzenej túžby lásky muža k žene a naopak. Každý z nás mužov má vo svojom vnútri ukrytú túžbu objaviť tú svoju krásku, ktorá ho inšpiruje tvoriť, budovať a žiť pre životnú lásku.

   Po akej kráske muži túžia?

   Mužom sa nepáči iba jeden typ žien, ako to ženám často predstavujú stylové časopisy a médiá. Všetci muži túžia po žene, z ktorej žiari dobrota a láskavosť. Hlboká a inšpirujúca krása prameniaca v jej vnútri, ktorá žiari z jej tváre, z jej slov a z jej činov, je to, prečo sme my muži ochotní obetovať aj svoj život, ak takú inšpiratívnu krásu a lásku nájdeme.

   Dobro a láskavosť vašich sŕdc je inšpirujúcim zdrojom krásy, ktorý nás mužov k vám ženám nezadržateľne priťahuje.

   Muži neboli stvorení iba na to, aby tu na svete prežívali, ale aby boli všestranne plodní v láske k druhým ľuďom.

   Na to potrebujeme, aby ste nás vy ženy aj naďalej inšpirovali.

 

Marek Nikolov